Primjeri dobre prakse da se sastanci ravnatelja gradskih društava Crvenog križa održavaju svaki put na drugom mjestu, nastavljena je. Ovog puta sastanak je održan na otoku Hvaru u etno-eko selu Humcu.
Ravnatelji su imali prigodu upoznati to prekrasno područje zaštićeno kao prirodnu oazu gdje se sve sačuvalo u iskonskom obliku i kad da je život stao u jedno ljepšem, mirnijem vremenu. Također su obišli i vrijednu spomeničku baštinu, Grapčevu špilju, do koje je prilično naporno doći, ali nakon što je se razgleda ostaje upisana u memoriji za čitav život. Grapčeva špilja je špilja na južnim obroncima otoka Hvara, kod mjesta Humac, poznata po arheološkim nalazima. Ova je špilja jedno od najstarijih nalazišta hvarske kulture i civilizacije na Jadranu. Duga je 21 i široka 32 metra, a nalazi se na 239 metara nadmorske visine na teško pristupačnu terenu. Otkriveni su nalazi iz kasnoga neolitika (hvarska kultura), eneolitičkoga razdoblja (keramike nakovanske i ljubljanske kulture jadranskoga tipa) sve do brončanoga doba (ilirska keramika).
Sadrži ostatke hvarske kulture i civilizacije koji potječu iz vremena između četiri i pet tisuća godina prije Krista. Istraživao ju je hrvatski povjesničar i arheolog Grga Novak (Hvar, 1888. - Zagreb, 1978.). Špilja je 1964. proglašena zaštićenim spomenikom prirode. Dostupna je turistima, a posjete organizirati hvarska Udruga "Humac" koja se za nju i brine.
Radni dio bio je dogovor i razmjena mišljenja o više tema koji slijedi u radnoj jeseni, ali ambijent je ipak prevladao pa su i tegobne teme bile lakše i jednostavnije obrađene. Posluženi su i domaći proizvodi a kolače su donirali vrijedne korisnice Dnevnog boravka Stari Grad, iz projekta Crvenog križa. Iznenađenje je bila Imotska torta, vrlo poznata slastica koja je začinila ovaj lijep događaj, a napravila ju je i poklonila supruga ravnatelja CK iz Imotskog.