Sa završetkom školske godine završen je i projekt u cilju prevencije ovisnosti djece i promicanja i unapređenja zdravih stilova života djece i mladih, GDCK Ivanec i Nezavisne udruge mladih pod nazivom ''Zajedno''. Vrijednost projekta bila je 20.000,00 kn i u cijelosti je financiran iz sredstava Ministarstva socijalne politike i mladih. Preventivni program ovisnosti osmišljen je u cilju utjecanja na stavove djece prema ovisnosti kroz organizirane aktivnosti za učenike s glavnom zadaćom poučavanja, jačanja samopouzdanja i samopoštovanja, razvijanja i poticanja vještina i sposobnosti te osvještavanja odupiranja pritiscima.
Preventivni program provodio se u drugom polugodištu šk. god. 2013/14. u tri osnovne škole na području grada Lepoglave: OŠ A. Starčevića - Lepoglava, OŠ I. Rangera - Kamenica, OŠ I. Poljaka - Višnjica. Preventivni program realiziran je u partnerstvu s Nezavisnom udrugom mladih iz Lepoglave dok su navedene škole bili neformalni partneri koji su nam pomogli u organizaciji radionica i ustupili prostor za njihovo održavanje.
Nakon predstavljanja projekta u siječnju uslijedilo je izvođenje radionica. U svim šestim razredima navedenih škola održane su mnogobrojne radionice predviđene programom u kojima su učenici istraživali na temu ovisnosti putem stručne literature, tiska, interneta i anketiranja učenika škole kako bi na temelju provedenog istraživanja mogli izraditi power point prezentaciju i izvijestiti o dobivenim spoznajama. Provedene su radionice s ciljem osvještavanja procesa donošenja odluka i vježbanja te vještine, a učenici su se upoznali i s načelima komunikacije i mogli uvježbati određene komunikacijske tehnike.
U svim sedmin razredima održane su radionice s ciljem osvještavanja važnosti odupiranja pritiscima i analiziranja procesa donošenja odluka, a učenici su mogli naučiti i neke od tehnika pravilnog usmjeravanja ljutnje. Parlaonica na temu „Facebook“ održana je s ciljem promišljanja o problemima mladih kroz strukturiranu argumentiranu raspravu, a održana je i radionica s ciljem razvijanja samosvijesti te osnaživanja učenika kako bi se oni mogli oduprijeti nagovoru vršnjaka.
U svim šestim i sedmim razredima održana je radionica kroz koju su učenici dobili odgovore na pitanja vezana za civilno društvo, udruge, volontiranje te im je predstavljena Nezavisna udruga mladih kao i neki njezini projekti. Završna radionica „Igre za kraj“ također je održana u svim šestim i sedmim razredima s ciljem razvijanja suradnje među učenicima u ostvarivanju zajedničkih zadataka, osjećaja povezanosti i grupne solidarnosti, smisla za timski rad i poštivanje drugih te vježbanje grupnog rješavanja problema kroz zabavu.
Aktivnosti su provodili zaposlenica GDCK Ivanec Ivana Šumečki te vanjski suradnici Jelena Portner-Pavićević, Krunoslav Rukelj i Alen Kostanjevec. Projektom je bilo obuhvaćeno 177 učenika iz osam razrednih odjela šestih i sedmih razreda, a ukupno je odrađeno 60 radionica.
GDCK Ivanec zahvaljuje učenicima i školama na suradnji u provođenju programa.